Bestyrelsen

Kredsformand 
Gitte Valeur 
TR på Svendborg Sygehus 
Tlf.: 40 47 03 60 
E-mail: gittevaleur@yahoo.dk

Jane Enemærke
TR suppleant Svendborg Sygehus
Tlf.: 21 37 25 30
E-mail: jenemaerke@direkte.org

Lene Møller Andersen
TR Odense Universitetshospital
Tlf.: 27 33 01 25
E-mail: lene.moller.andersen@rsyd.dk      

Nanna Witt Jensen
TR-supleant Odense Universitetshospital
Tlf.: -
E-mail: nannaemilie@ymail.com   

Ulla Cordt-Svendsen (kasserer)
TR Aabenraa Sygehus 
Tlf. 79 97 22 10 
E-mail: ulla.cordt-svendsen@rsyd.dk

Mari-Ann Hansen
Tlf.: 21 83 38 68
E-mail: mari-ann.hansen@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Anne-Lisbeth Nyvang 
TR Jordemoderuddannelsen i Esbjerg
Tlf.: 76 14 71 75
E-mail: alny@ucsyd.dk

Anne-Louise Karstoft Klein
TR-suppl. Jordemoderuddannelsen i Esbjerg
Tlf.: 26 39 86 73
E-mail: ank@ucvest.dk

Tanja Bakkegaard Pedersen
TR Esbjerg
Tlf.: 20 88 70 84
E-mail: bakkegaardtanja@hotmail.com

Louise Oddershede Simsick
Tlf.: 22 82 95 84
E-mail: louise.oddershede.simsick@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Anne-Dorthe Norlyk
Tlf.: 20 40 82 68
E-mail: anne-dorthe.norlyk1@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Ida Nielsen
Studerende
Tlf.: 21 79 95 94
Mail: ida.nielsen96@remove-this.live.remove-this.dk

Mathilde Damhus Korsgaard
Valgt på generalforsamlingen i 2020
Tlf.: 61 68 06 18
E-mail: mathilde_korsgaard@hotmail.com

Cecilie Meine
Valgt på generalforsamlingen i 2020
Tlf.: 61 54 89 43
E-mail: cecilie.meine@remove-this.hotmail.remove-this.com 

På disse sider kan du finde oplysninger om Syddanmarkskredsen: