Bestyrelsen

Kredsformand 
Birgitte Valeur
TR Svendborg Sygehus 
Tlf.: 63 20 23 07 
E-mail: gittevaleur@remove-this.yahoo.remove-this.dk

Jane Enemærke Pedersen
TR suppleant Svendborg Sygehus
Tlf.: 63 20 23 18
E-mail: jane.enemærke.pedersen@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Lene Møller Andersen
TR Odense Universitetshospital
Tlf.: 27 33 01 25
E-mail: lene.moller.andersen@rsyd.dk

Nanna Witt Jensen
TR suppleant Odense Universitetshospital
Tlf.: 30 35 51 76
E-mail: nanna200193@remove-this.hotmail.remove-this.com

Ulla Cordt-Svendsen
TR Aabenraa Sygehus
Tlf.: 79 97 22 10
E-mail: ulla.cordt.svendsen@rsyd.dk

Louise Clausen
TR suppleant Aabenraa Sygehus
Tlf.: 23 22 99 62
E-mail: louise.clausen@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Tanja Bakkegaard Pedersen
TR Esbjerg Sygehus
Tlf.: 79 18 27 32
E-mail: bakkegaardtanja@remove-this.hotmail.remove-this.com

Cecille Roloff Meine
TR suppleant Esbjerg Sygehus
Tlf.: 61 54 89 43
E-mail: cecillie.meine@remove-this.hotmail.remove-this.com

Stine Busk
TR Kolding Sygehus
Tlf.: 31 37 84 82
E-mail: stine.busk@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Lærke Haumann Christoffersen
TR Kolding Sygehus
Tlf.: 29 72 99 72
E-mail: laerke.haumann.christoffersen@remove-this.rsyd.remove-this.dk

Anne-Lisbeth Nyvang 
TR Jordemoderuddannelsen Esbjerg
Tlf.: 51 17 36 11
E-mail: alny@remove-this.ucsyd.remove-this.dk

Lisbeth Weller Laursen
TR suppleant Jordemoderudannelsen Esbjerg
Tlf.: 72 66 28 22
E-mail: lwla@remove-this.ucsyd.remove-this.sk

Mathilde Godt
Studerende
Tlf.: 28 60 35 75
E-mail: mathildegodt@remove-this.hotmail.remove-this.com

Mathilde Damhus Korsgaard
Valgt på generalforsamling 2020
Tlf.: 61 68 06 18
E-mail: mathilde_korsgaard@remove-this.hotmail.remove-this.com

Cecilie Meine
Valgt på generalforsamlingen i 2020
Tlf.: 61 54 89 43
E-mail: cecilie.meine@remove-this.hotmail.remove-this.com 

På disse sider kan du finde oplysninger om Syddanmarkskredsen: